Perspektívy vývoja spoločnej meny v krajinách Európskej únie

1. Názov Perspektívy vývoja spoločnej meny v krajinách Európskej únie
    Autorské údajeVladimír Janúšek
    Autor Janúšek Vladimír EUBOBFKMO - Katedra medzinárodného obchodu OBF
    Zdrojový dokument Prognózy vývoje naší civilizace ve 21. století : V. mezinárodní vědecká studentská konference, Kroměříž, 31. března 2011 : sborník. S. 47-50. - Kunovice : Evropský polytechnický institut, 2011. ISBN 978-80-7314-237-6
    Krajina vydaniaČeská republika
    Systematika 336.74 - Peniaze. Mena
    Heslá euro * eurozóna * politika menová * Európska únia * vývoj * kríza menová * financie verejné * deficit
    AnotáciaPrvá kríza spoločnej európskej meny. Zhodnotenie súčasných problematických oblastí spoločnej meny, ktoré musí Európska únia riešiť, aby nedochádzalo k ďalšiemu prehlbovaniu krízy spoločnej meny. Nestabilita eurozóny. Jednotlivé možné scenáre, či už reálne alebo len teoretické, ktorými by sa spoločná mena mohla uberať. Deficit verejných financií v krajinách eurozóny v roku 2009.
    Kategória EPCPublikované príspevky na zahraničných vedeckých konferenciách
    Odkazy (1) - PUBLIKAČNÁ ČINNOSŤ
    Archív EPCE11 01156-003, originál dokumentu