Znižovanie nákladov podniku a udržanie zamestnanosti

1. Názov Znižovanie nákladov podniku a udržanie zamestnanosti
    Súbežný názovReducing business costs and maintaining employment
    Autorské údajeJán Kmeť
    Autor Kmeť Ján EUBFPMKPO - Katedra podnikovohospodárska FPM
    Zdrojový dokument Ekonomika, financie a manažment podniku - rok 2011 : recenzovaný zborník vedeckých príspevkov z medzinárodnej vedeckej konferencie Fakulty podnikového manažmentu EU v Bratislave : 29. 9. 2011 FPM EU v Bratislave. S. [1-5]. - [Bratislava] : [Fakulta podnikového manažmentu EU v Bratislave], [2011]. ISBN 978-80-225-3253-2 Tab.
    Systematika 657.47 - Náklady. Kalkulácie nákladov
    Heslá náklady variabilné * náklady mzdové * úspory * podnik * štát * príspevky štátne * pomoc štátna * zamestnanosť
    AnotáciaJednou z ciest, ako zvyšovať a udržať konkurencieschopnosť a ziskovosť podniku, je proces znižovania variabilných nákladov. Znižovanie mzdových nákladov podniku. Spoluúčasť štátu na znižovaní mzdových nákladov podniku. Štátny príspevok poskytnutý podniku na vopred dohodnutý čas. Praktický príklad.
    Kategória EPCPublikované príspevky na domácich vedeckých konferenciách
    Archív EPCE11 01292-064, originál dokumentu