Fiskální pozice zemí eurozóny pod vlivem světové hospodářské krize

1. Názov Fiskální pozice zemí eurozóny pod vlivem světové hospodářské krize
    Preklad názvuThe Fiscal position of Eurozone countries under the influence of the global economic
    Autorské údajePavla Bednářová
    Autor Bednářová Pavla Technická univerzita v Liberci
    Zdrojový dokument Současná Evropa. Č. 1 (2011), s. 17-31. - Praha : Vysoká škola ekonomická v Praze - Nakladatelství Oeconomica, 2011. ISSN 1804-1280 Grafy
    Jazyk dokumentučeština
    Krajina vydaniaČeská republika
    Systematika 336.1/.5 - Verejné financie. Štátne financie. Rozpočty
    Heslá politika fiškálna * eurozóna * kríza finančná * Európska menová únia * financie verejné * rozpočet spoločný
    AnotáciaAnalýza vymedzenia a funkčnosť kritérií fiškálnej disciplíny v Európskej menovej únii, ktoré sú prezentované Maastrichtskými konvergenčnými kritériami, pred vstupom krajín do eurozóny a existenciou a fungovaním Paktu stability a rastu pre krajiny, ktoré na projekte EMU už participujú a vyhodnotenie fiškálnej pozície krajín eurozóny v období prebiehajúcej svetovej hospodárskej krízy.
    Zväzky2011: 1-2

Názov súboruVeľkosťTyp prístupu