1. Názov Kvalitativně orientované metody socioekonomického výzkumu a jejich využití v ekonomii životního prostředí
    Autorské údajeLenka Slavíková, Tereza Šímová, Jan Slavík
    Autor Slavíková Lenka Vysoká škola ekonomická v Prahe, CZ
    Spoluautori Šímová Tereza
    Slavík Jan Vysoká škola ekonomická v Prahe, CZ
    Zdrojový dokument Ekonomický časopis : časopis pre ekonomickú teóriu, hospodársku politiku, spoločensko-ekonomické prognózovanie = journal for economic theory, economic policy, social and economic forecasting. Roč. 59, č. 8 (2011), s. 823-840. - Bratislava : Ekonomický ústav SAV : Prognostický ústav SAV, 2011. ISSN 0013-3035 Obr., tab.
    Jazyk dokumentučeština
    Systematika 330.4 - Matematická ekonómia
    Heslá metódy kvantitatívne * metodológia * metodológia vied * paradigma * prostredie životné
    AnotáciaProblematika dvoch rozvíjajúcich sa kvalitatívnych metód socioekonomického výskumu– analytickým narativom, u ktorého zrodu stál R. Bates a inštitucionálnou analýzou vyvinutou E. Ostromovou – a predstavuje ich pilotnú aplikáciu na poli ochrany životného prostredia v stredoeurópskom regióne.
    Zväzky2011: 6-10