Verejná správa a verejná politika

1. Názov Verejná správa a verejná politika
    Preklad názvuPublic administration and public politics
    Autorské údajeJán Kútik, Dušan Mitický
    Autor Kútik Ján Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka v Trenčíne
    Spoluautori Mitický Dušan Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka v Trenčíne
    Zdrojový dokument Sociálno-ekonomická revue : vedecký časopis Fakulty sociálno-ekonomických vzťahov Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne. Roč. 9, č. 2 (2011), s. 57-67. - Trenčín : Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka v Trenčíne, 2011. ISSN 1336-3727 Tab.
    Systematika 351/354 - Verejná správa. Štátna správa
    Heslá správa verejná * správa štátna * politika verejná * rozhodovanie * strany vládne * strany politické
    AnotáciaOblasť verejnej správy a verejnej politiky. Orgány verejnej správy (štátnej správy a samosprávy) pri spravovaní vecí verejných. Verejná politika a činnosť orgánov štátnej správy (vlády a ústrednej štátnej správy) v rámci politických rozhodovaní pri riadení štátu. Politické strany, ktoré verejnú politiku podstatne ovplyvňujú. Politické rozhodovania ovplyvňujú spoločenské, ekonomické a politické procesy v rámci štátu, činnosťou vlády resp. činnosťou verejného (vládneho, štátneho) sektora a verejnej správy sú ovplyvňované aj životy občanov v štáte. Vzťah verejnej správy a verejnej politiky.
    Zväzky2011: 1-4