Teaching business english

Preklad názvuVyučovanie obchodnej angličtiny
    Autorské údajeSimona Barboráková
    Autor Barboráková Simona
    Zdrojový dokument Sociálno-ekonomická revue : vedecký časopis Fakulty sociálno-ekonomických vzťahov Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne. Roč. 9, č. 1 (2011), s. 7-10. - Trenčín : Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka v Trenčíne, 2011. ISSN 1336-3727
    Jazyk dokumentuangličtina
    Systematika 8 - Jazykoveda. Filológia. Literatúra
    Heslá jazyky cudzie * výučba vedecká * internet * angličtina
    AnotáciaObchodná angličtina je termín používaný na angličtinu spájanú s medzinárodným obchodom, financiami a priemyslom. V globálnom prostredí sa stalo bežné, že nie anglicky hovoriaci ľudia študujú obchodnú angličtinu s cieľom komunikovať s anglicky hovoriacimi krajinami, ale i s firmami, ktoré tento jazyk pracovne používajú. V takomto prostredí je teda obchodná angličtina nevyhnutné pre každého, kto chce vstúpiť, komunikovať i konkurovať na medzinárodnom trhu. Obchodná angličtina zahŕňa všetky dôležité obchodné zručnosti, ktoré sa považujú za nevyhnutný predpoklad súčasnej medzinárodnej spolupráce a dôležitý kľúč globálneho obchodu. Práve preto sa dôležitosť správnej obchodnej angličtiny nemôže viac podceňovať, hlavne v období nového globálneho obchodného trhu. Podmienky vyučovania obchodnej angličtiny u nás, a analýza potrieb a návrh osnov a dôležitosť Internetu pri vyučovaní jazyka.
    Čísla2011: 1-4