Zhodnotenie fiškálnej decentralizácie v Slovenskej republike

1. Názov Zhodnotenie fiškálnej decentralizácie v Slovenskej republike
    Súbežný názovAssessment of fiscal decentralization in Slovak Republic
    Autorské údajeFrantišek Palko, Jozef Habánik, Ľubomír Nebeský
    Autor Palko František
    Spoluautori Habánik Jozef Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka v Trenčíne
    Nebeský Ľubomír
    Zdrojový dokument Ekonomický a sociálny rozvoj Slovenska : verejná správa - rozvojové trendy - manažment a podnikanie : zborník príspevkov z medzinárodnej vedeckej konferencie, Bratislava, 10. november 2011. S. 380-386. - Bratislava : Inštitút aplikovaného manažmentu, 2011. ISBN 978-80-970802-1-1 Grafy, tab.
    Systematika 351/354 - Verejná správa. Štátna správa
    Heslá správa verejná * vyššie územné celky * samospráva miestna * sektor verejný * služba štátna * služba verejná * príjmy rozpočtu štátneho * decentralizácia fiškálna * financovanie * reformy
    AnotáciaVyhodnotenie zámerov a princípov fiškálnej decentralizácie v Slovenskej republike. Princípy financovania územných samospráv a analýza ich dodržiavania z hľadiska doterajšej praxe. Dopady parametrických zmien fiškálnej decentralizácie.