Dobrovoľníctvo na Slovensku a v Európskej únii

1. Názov Dobrovoľníctvo na Slovensku a v Európskej únii
    Súbežný názovVolunteering in Slovkia and in the European Union
    Autorské údajeErika Ľapinová
    Autor Ľapinová Erika Ústav vedy a výskumu Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici
    Zdrojový dokument Sociálne podnikanie verzus chudoba a dobrovoľníctvo : medzinárodná vedecká konferencia : 26.5.-27.5.2011 : recenzovaný zborník príspevkov. S. [1-34]. - Banská Bystrica : Ekonomická fakulta UMB, 2011. ISBN 978-80-557-0259-9 Grafy, tab.
    PoznámkyRes. angl., slov. Bibliogr. odkazy
    Systematika 339.92 - Medzinárodná hospodárska spolupráca
    AnotáciaPoznatky o úrovni a potenciáli rozvoja dobrovoľníctva v jednotlivých členských krajinách EÚ. Porovnanie ekonomickej hodnoty dobrovoľníctva, hodnotové orientácie Európanov v oblasti zodpovednosti štátu vs. občana za vlastné blaho. Stanoviská Európskeho hospodárskeho a sociálneho výboru. Slovensko medzi ostatnými európskymi krajinami a základné údaje o dobrovoľníctve u nás.