1. Názov Populačná dynamika Košického a Prešovského samosprávneho kraja v kontexte regionálneho rozvoja
    Preklad názvuPopulation dynamics of Košice and Prešov self-governing region in the context of regional development
    Autorské údajeSlavomír Bucher
    Autor Bucher Slavomír
    Zdrojový dokument Geografické informácie 15. Č. 1 (2011), s. 31-44. - Nitra : Fakulta prírodných vied Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre, 2011. ISSN 1337-9453
    Systematika 332.1 - Oblastné (regionálne) hospodárstvo. Priestorová ekonomika
    Heslá rozvoj regionálny * Slovensko * vývoj populačný * zdroje ľudské * zdroje síl pracovných
    AnotáciaPohľad na zmeny populačnej dynamiky v Prešovskom a Košickom samosprávnom kraji. Pozícia Prešovského a Košického kraja v rámci slovenského populačného vývoja a obdobných hierarchických jednotiek NUTS III. Región sa územno-správne člení na Košický a Prešovský kraj, v ktorých sa nachádza spolu 24 okresov a 40 miest. Vnútorné priestorové rozdiely v populačnej dynamike. Náčrt obrazu o aktuálnej situácii v oblasti základných populačných procesov. Kľúčové faktory, ktoré ovplyvňujú súčasné vývojové tendencie populačných procesov a podmieňujú regionálne rozdiely v populačnej dynamike.
    Čísla2011: 1

Názov súboruVeľkosťTyp prístupu