Regulácia lobingu v podmienkach Európskej únie

1. Názov Regulácia lobingu v podmienkach Európskej únie
    Preklad názvuRegulation of lobbing in European Union
    Autorské údajeMarián Vongrej
    Autor Vongrej Marián EUBFNHKET - Katedra ekonomickej teórie FNH
    Zdrojový dokument Nová ekonomika : vedecký časopis Národohospodárskej fakulty Ekonomickej univerzity v Bratislave. Roč. 4, č. 4 (December 2011), s. 98-108. - Bratislava : Národohospodárska fakulta EU, 2011. ISSN 1336-1732 Tab.
    PoznámkyITMS 26240120032. - Res. angl. Bibliogr. odkazy. - Príspevok je súčasťou projektu OP VaV s názvom Vytvorenie excelentného pracoviska ekonomického výskumu pre riešenie civilizačných výziev v 21. storočí (ITMS 26240120032) Podporujeme výskumné aktivity na Slovensku
    Systematika 330.16 - Hospodárske správanie. Potreby. Záujmy
    Heslá lobizmus * kódexy etické * regulácia * Európska únia * legislatíva * procesy rozhodovacie
    AnotáciaNevyhnutnosť dôslednejšej inštitucionalizácie lobingu v podmienkach EÚ. Samoregulácia lobingu. Regulačné opatrenia v rámci Európskej únie. Register zástupcov záujmových skupín a kódex správania sa lobistov. Plusy a mínusy profesionálnych kódexov.
    Kategória EPCVedecké práce v domácich nekarentovaných časopisoch
    Odkazy (1) - PUBLIKAČNÁ ČINNOSŤ
    Archív EPCE11 01906-011, originál dokumentu