Počet záznamov: 1  

Európske sociálne systémy, ich funkčnosť, súčasnosť a budúcnosť z hľadiska napĺňania stratégie udržateľného, inkluzívneho a inteligentného rozvoja.

 1. Názov Európske sociálne systémy, ich funkčnosť, súčasnosť a budúcnosť z hľadiska napĺňania stratégie udržateľného, inkluzívneho a inteligentného rozvoja.
  Súbežný názovThe European social systems, their functionality, present and future in terms of meeting the strategy of sustainable, inclusive and smart development
  Autorské údajeVojtech Stanek
  Autor Stanek Vojtech EUBFNHKSR - Katedra sociálneho rozvoja a práce NHF
  Zdrojový dokument Sociálny rozvoj a kvalita života v kontexte makroekonomickej nerovnováhy : elektronický zborník príspevkov z medzinárodnej vedeckej konferencie : 17. a 18. mája 2012, Veľký Meder. S. 636-641. - Bratislava : [Vydavateľstvo EKONÓM], 2012. ISBN 978-80-225-3398-0
  Druh dokumenturozpis článkov zo zborníkov
  Jazyk dokumentuslovenčina
  Krajina vydaniaSlovenská republika
  Systematika 316.3 - Spoločnosť. Sociálna štruktúra
  Heslá štát sociálny * systémy sociálne * politika sociálna * Európa * rozvoj trvalo udržateľný
  AnotáciaÚlohy sociálneho štátu. Rozvoj sociálnych systémov v EÚ. Ohrozovanie sociálneho štátu má súvis najmä s externými podmienkami vytváranými globalizáciou, hospodárskou krízou, politikou národných vlád, nedostatočnou integráciou, čo neumožňuje plne uvolniť potenciál spoločného trhu a vytvoriť efektívnu reguláciu ekonomického života na úrovni celej únie. Liberalizmus v súčasnej globálnej recesii nedokázal reagovať na sériu sociálnych potrieb (zamestnanosť, chudoba, zdravotníctvo, školstvo, šport). Tým sa tvorí priestor pre progresívnu konštrukciu sociálneho štátu a jeho verejnej intervencie.
  Kategória EPCPublikované príspevky na domácich vedeckých konferenciách
  Báza dátPUBLIKAČNÁ ČINNOSŤ
  Archív EPCE12 00404-028, originál dokumentu

  článok

  článok

Počet záznamov: 1  

  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.