Regulácia kapitálových požiadaviek v poisťovníctve

1. Názov Regulácia kapitálových požiadaviek v poisťovníctve
    Preklad názvuRegulation of capital requirements in insurance
    Autorské údajeAndrea Gondová
    Autor Gondová Andrea
    Zdrojový dokument BIATEC : odborný bankový časopis. Roč. 23, č. 9 (November 2015), s. 19-23. - Bratislava : Národná banka Slovenska, 2015. ISSN 1335-0900
    Systematika 368 - Poisťovníctvo
    Heslá regulácia finančná * trh finančný * trh poistný * solventnosť * poisťovne * kapitál rizikový
    AnotáciaSmernica Solventnosť II1, ktorou sa výrazne mení regulatórny režim v oblasti poisťovníctva, bola schválená v novembri 2009, ale k transpozícii sa pristúpilo až po jej novele smernicou Európskeho parlamentu a Rady 2014/51/EÚ zo 16. apríla 2014 (Omnibus II), ktorá posunula účinnosť implementácie nových kapitálových požiadaviek až od 1. januára 2016. Kapitálové požiadavky poisťovní v režime Solventnosť II.
    Zväzky2015: 6-10

Názov súboruVeľkosťTyp prístupu