Vybrané aspekty energetickej bezpečnosti čínskej ekonomiky

1. Názov Vybrané aspekty energetickej bezpečnosti čínskej ekonomiky
    Súbežný názovSelected aspects of the energy security of the Chinese economy
    Autorské údajeLukáš Harvánek, Michaela Královičová
    Autor Harvánek Lukáš EUBOBFKMO - Katedra medzinárodného obchodu OBF
    Spoluautori Královičová Michaela EUBOBFKMO - Katedra medzinárodného obchodu OBF
    Zdrojový dokument MERKÚR 2015 : the proceedings of the international scientific conference for PhD. students and young scientists : Virt, December 3 - 4, 2015. S. 107-117 CD-ROM. - Bratislava : Publisher EKONÓM, 2015 / Drábik Peter ; Krnáčová Paulína ; Pajtinková - Bartáková Gabriela ; Karlíček Miroslav ; MERKÚR 2015 International scientific conference for PhD. students and young scientists. ISBN 978-80-225-4179-4
    PoznámkyVEGA 1/0550/14
    Systematika 620.9 - Energetika všeobecne. Energetické hospodárstvo
    Heslá Čína * bezpečnosť energetická * dovoz * ropa * palivá * zdroje energetické * diverzifikácia
    AnotáciaČína sa v roku 2011 stala druhou najväčšou ekonomikou za USA a v parite kúpnej sily dokonca v roku 2014 predbehla USA. Takýto vývoj sa premietol do jej pozície dominantného dovozcu väčšiny surovín, materiálov, ale aj strojov a zariadení. Základná charakteristika energetického trhu Číny. Empirická analýza závislosti Číny na fosílnych palivách na príklade ropy. Aplikácia indexu diverzifikácie energetických zdrojov. Otázka energetickej bezpečnosti v prípade čínskej ekonomiky stále viac naberá na význame. Energetická bezpečnosť Číny klesá. Stabilita dodávok hlavných čínskych dodávateľov energetických vstupov sa znižuje.
    Kategória EPCPublikované príspevky na domácich vedeckých konferenciách
    Odkazy (1) - PUBLIKAČNÁ ČINNOSŤ
    (1) - KNIHY