Evropská secese: ekonomická integrace na cestě k politické desintegraci

1. Názov Evropská secese: ekonomická integrace na cestě k politické desintegraci
    Autorské údajeHana Lipovská
    Autor Lipovská Hana
    Zdrojový dokument Současná Evropa. Č. 1 (2016), s. [1-9]. - Praha : Vysoká škola ekonomická v Praze - Nakladatelství Oeconomica, 2016. ISSN 1804-1280
    PoznámkyPopis urobený: 30.5. 2017. - Res. angl. Bibliogr. odkazy
    Jazyk dokumentučeština
    Krajina vydaniaČeská republika
    Heslá integrácia ekonomická medzinárodná * dezintegrácia * politika medzinárodná * Európska únia * separatizmus
    AnotáciaEurópske vlády čelia od začiatku 90. rokov dvom protichodným tlakom. Inštitúcie Európskej únie prichádzajú s požiadavkami stále tesnejšej ekonomickej integrácie. Jednotlivé regióny naopak volajú po stále väčšej politickej dezintegrácii. Rok 2014 priniesol štyri zásadné referendá o nezávislosti regiónov na Ukrajine, v Taliansku, Škótsku a Španielsku. Politicko-ekonomické aspekty secesných tendencií v európskej integrácii.
    Čísla2016: 1