Kľúčové faktory efektívnosti verejného obstarávania v SR

1. Názov Kľúčové faktory efektívnosti verejného obstarávania v SR
    Súbežný názovKey factors Determining the Efficiency of Public Procurement in Slovakia
    Autorské údajeMatúš Grega, Marta Orviská, Juraj Nemec
    Autor Grega Matúš
    Spoluautori Orviská Marta
    Nemec Juraj
    Zdrojový dokument Acta aerarii publici : vedecký časopis Ekonomickej fakulty Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici. Roč. 16, č. 1 (2019), s. 5-19. - Banská Bystrica : Ekonomická fakulta Univerzity Mateja Bela, 2019. ISSN 1336-8818
    Heslá Slovensko * obstarávanie verejné * efektívnosť * byrokracia * legislatíva
    AnotáciaIdentifikácia hlavných faktorov určujúcich efektívnosť verejného obstarávania v Slovenskej republike, analýza najdôležitejších z týchto faktorov a navrhovanie reakcií. Výsledky dotazníka a analýza sekundárnych údajov naznačujúce, že takýmito hlavnými faktormi sú nadmerná byrokratizácia, časté legislatívne zmeny, korupcia a etika a dominantné využívanie kritéria najnižšej ceny pri výbere dodávateľov. Analýza týchto faktorov.
    Zväzky2019: 1-2