Hindls, R. - Holman, R. - Hronová, S. Ekonomický slovník. Praha : C.H. Beck, 2003. S. 14 : Diskriminačná analýza sa používa pri riešení problémov klasifikácie. Cieľom je rozlíšiť dve alebo viac skupín štatistických jednotiek. Základom metódy je určiť z nameraných údajov diskriminačnú funkciu, pre potrebu, aby každá ďalšia uvažovaná jednotka o ktorej ešte nevieme kam patrí, mohla byť zaradená do jednej z týchto skupín.
Veľká ekonomická encyklopédia, výkladový slovník AŽ, Sprint, 2002, s. 272 : Matematicko-štatistický postup, ktorý nachádza uplatnenie vo výskume trhu a propagácii. Využíva sa spravidla v tých výskumoch, v ktorých ide o skúmanie súvislostí väčšieho počtu premenných. Východiskom faktorovej analýzy je matica korelácií zostavená zväčša na základe koeficientu lineárnej korelácie. Tieto koeficienty merajú vzájomnú závislosť jednotlivých skúmaných znakov a sú zväčša jedného druhu.
Sivák Rudolf a kol. Slovník znalostnej ekonomiky, Bratislava: Sprint dva, 2011, s. 146 : Metodologický nástroj vedy, založený na odvodzovaní výsledku porovnávaním rozdielností a podobností medzi dvoma alebo viacerými kategóriami javov. Uplatňuje sa pri sledovaní a porovnávaní rôznych ukazovateľov alebo parametrov jednotlivých procesov.
Milan Žák a kol. Velká ekonomická encyklopedie, 2. rozšířené vydání, Praha: Linde Praha, 2002, s. 389 : Je súhrn metód a postupov slúžiacich na meranie intenzity závislosti medzi dvomi či viacerými štatistickými premennými. Táto intenzita je obvykle posudzovaná vo vzťahu k použitej regresnej funkcii (regresná analýza).