Integrácia informačných systémov a riadenie malého a stredného podniku

1. Názov Integrácia informačných systémov a riadenie malého a stredného podniku
    Preklad názvuInformation system integration and management of SME`s
    Aut.údajeDaniel Žiar
    Autorlupa Žiar Daniel EUBFPMKIM - Katedra informačného manažmentu FPM
    Zdroj.dok.lupa Ekonomika, financie a manažment podniku III. : medzinárodná vedecká konferencia doktorandov Fakulty podnikového manažmentu EU v Bratislave : Bratislava, 5.11.2009. S. [1-4]. - Bratislava : Fakulta podnikového manažmentu EU, 2009. ISBN 978-80-225-2851-1
    Druh dok.rozpis článkov z elektronických zdrojov
    Jazyk dok.slovenčina
    KrajinaSlovenská republika
    Systematikalupa 681.3:65 - Automatizované systémy riadenia
    AnotáciaInformačný systém je súčasťou každého podniku bez ohľadu na mieru využívania informačno-komunikačných technológií. Jeho úlohou je získať a uchovávať dáta, ktoré sa transformujú do informácií a pripravovať výstupy podľa požiadaviek používateľov. Malé a stredné podniky majú veľmi rôznorodé potreby vzhľadom na vybavenosť informačnými technológiami. Zvyšovaním dostupností informačno-komunikačných technológií a rozširovaním možností outsourcingu v oblasti informačných systémov sa problematika integrácie informačných systémov postupne stáva dôležitou aj pre malé a stredné podniky. Automatizácia procesov prostredníctvom integrácie informačných systémov je konkurenčnou výhodou, ktorá zvyšuje pravdepodobnosť úspešného uplatnenia sa podniku na trhu.
    Kategória EPCPublikované príspevky na domácich vedeckých konferenciách
    Báza dátPUBLIKAČNÁ ČINNOSŤ EU
    Archív EPCE10 00187-092, originál dokumentu