Aplikácia viacrozmerných metód pri meraní chudoby

1. Názov Aplikácia viacrozmerných metód pri meraní chudoby
    Preklad názvuApplication of Multidimensional methods to measure poverty
    Autorské údajeViera Labudová, Mária Vojtková, aut. Bohdan Linda
    Autor Labudová Viera EUBFHIKSA - Katedra štatistiky FHI
    Spoluautori Vojtková Mária EUBFHIKSA - Katedra štatistiky FHI
    Ďalší autori Linda Bohdan
    Zdrojový dokument E + M. Ekonomie a management : vědecký ekonomický časopis : ekonomie. Ekonomika a management. Marketing a obchod. Finance. Informační management. Roč. 13, č. 1 (2010), s. 6-22. - Liberec : Ekonomická fakulta Technické univerzity v Liberci, 2010. ISSN 1212-3609 Grafy, tab., vzorec.
    PoznámkyVEGA 1/4586/07. - Res. angl. Bibliogr. odkazy. - Registrovaný: Web of Science. - článok vznikol v rámci riešenia grantovej úlohy VEGA 1/4586/07 "Modelovanie sociálnej situácie obyvateľstva a domácností v Slovenskej republike a jej regionálne a medzinárodné porovnania".
    Krajina vydaniaČeská republika
    Systematika 303 - Metódy spoločenských vied
    Heslá Slovensko * Česko * regióny * úroveň životná * skupiny sociálne * situácia finančná obyvateľstva * chudoba * ukazovatele rozdielové * analýza komparatívna
    AnotáciaMeranie sociálno-priestorovej dimenzie chudoby. Definícia chudoby a regionálne rozdiely ukazovateľov chudoby. Hranica rizika a miera chudoby v Českej a Slovenskej republike. Dosiahnutá životná úroveň obyvateľstva. Hodnotenie krajov Slovenska a krajov v Českej republike pomocou komponentov súvisiacich s chudobou. Výsledky analýzy.
    Kategória EPCVedecké práce v zahraničných nekarentovaných časopisoch
    Odkazy (2) - PUBLIKAČNÁ ČINNOSŤ
    Archív EPCE10 00503-001, kópia plného textu