Niekoľko poznámok k menovej politike Európskej centrálnej banky

1. Názov Niekoľko poznámok k menovej politike Európskej centrálnej banky
    Preklad názvuSeveral notes to monetary policy of the European Central Bank
    Autorské údajeRudolf Gavliak, Vladimír Úradníček, Emília Zimková
    Autor Gavliak Rudolf Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici
    Spoluautori Úradníček Vladimír Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici
    Zimková Emília Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici
    Zdrojový dokument Acta aerarii publici : vedecký časopis Ekonomickej fakulty Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici. Roč. 5, č. 1 (2008), s. 40-51. - Banská Bystrica : Ekonomická fakulta Univerzity Mateja Bela, 2008. ISSN 1336-8818 Grafy, tab., obr., vzorce
    Systematika 336.74 - Peniaze. Mena
    Heslá politika menová * mena * banky centrálne * inflácia * sadzby úrokové * stabilita cien * ekonometria * rady časové * eurozóna
    AnotáciaCiele, stratégia a nástroje Európskej centrálnej banky (ECB). Stabilizačne orientovaná menová politika Európskej centrálnej banky. Jednotná úroková sadzba a jej kľúčová úloha nástroja menovej politiky v eurozóne. Menové pravidlá v menovej politike ECB. Ekonometrická analýza zmien kľúčovej úrokovej sadzby ECB. Kvantifikácia reakčnej funkcie pre ECB. Aplikácia Taylorovho menového pravidla v eurozóne. Vývoj produkčnej medzery v eurozóne (2000-2007).
    Zväzky2008: 1-2