Vliv cílování inflace na povahu peněžní nabídky a finanční nerovnováhy

1. Názov Vliv cílování inflace na povahu peněžní nabídky a finanční nerovnováhy
    Preklad názvuInflation targeting and Its impact on the nature of the money supply and the financial imbalances
    Autorské údajeTomáš Munzi, Petr Hlaváč
    Autor Munzi Tomáš Vysoká škola ekonomická v Prahe, CZ
    Spoluautori Hlaváč Petr Vysoká škola ekonomická v Prahe, CZ
    Zdrojový dokument Politická ekonomie : teorie, modelování, aplikace. Roč. 59, č. 4 (2011), s. 435-453. - Praha : Vysoká škola ekonomická, 2011. ISSN 0032-3233 Tab.
    Jazyk dokumentučeština
    Krajina vydaniaČeská republika
    Systematika 336.748 - Menový kurz. Kurzové pohyby. Kolísanie kurzu
    Heslá inflácia * ponuka * nerovnováha hospodárska * cykly hospodárske * stabilita finančná * hladina cenová * teória peňažná * deflácia
    AnotáciaStabilizácia cenovej hľadiny a vplyv na hospodársky cyklus a dlhodobú finančnú rovnováhu. Časová a štrukturálna dimenzia kvantitatívnej teórie peňazí. Technologický pokrok, deflácia a hospodársky cyklus.
    Zväzky2011: 1-6

Názov súboruVeľkosťTyp prístupu