Verifikácia vybraných predikčných metód na vzorke Slovenských podnikov

1. Názov Verifikácia vybraných predikčných metód na vzorke Slovenských podnikov
    Preklad názvuVerification of the selected prediction methods in Slovak companies
    Autorské údajePetra Gundová
    Autor Gundová Petra
    Zdrojový dokument Acta academica karviniensia : vědecký recenzovaný časopis. Roč. 14, č. 4 (2014), s. 26-38. - Karviná : Slezská univerzita v Opavě, Obchodně podnikatelská fakulta, 2014. ISSN 1212-415X
    Krajina vydaniaČeská republika
    Systematika 658.15 - Finančné hospodárstvo v podniku
    Heslá Slovensko * podnikatelia * analýza finančná * predvídanie * ukazovatele finančné
    AnotáciaPodnikateľské subjekty sa počas svojej existencie dostávajú do rôznych krízových situácií, ktoré v prípade ich neriešenia môžu predstavovať ohrozenie životaschopnosti podniku a v konečnom dôsledku môžu viesť až k ukončeniu jeho podnikateľskej činnosti. Z analýzy konkurzov od spoločnosti CRIF – Slovak Credit Bureau, s.r.o. vyplýva, že v roku 2012 na Slovensku zbankrotovalo 362 podnikateľských subjektov, pričom konkurzmi najviac postihnuté sektory podľa klasifikácie SK NACE boli G - Veľkoobchod a maloobchod, oprava motorových vozidiel a motocyklov, C - Priemyselná výroba a F - Stavebníctvo. Teoretické východiská predikčných metód.
    Čísla2014: 1-4

Názov súboruVeľkosťTyp prístupu