Why Employees Share Their Knowledge

1. Názov Why Employees Share Their Knowledge
    Preklad názvuPrečo zamestnanci zdieľajú svoje vedomosti
    Autorské údajeJana Matošková
    Autor Matošková Jana
    Zdrojový dokument E+M. Ekonomie a management : vědecký ekonomický časopis. Roč. 22, č. 2 (2019), s. 83-96. - Liberec : Ekonomická fakulta Technické univerzity v Liberci, 2019. ISSN 1212-3609
    DOI 10.15240/tul/001/2019-2-006
    Jazyk dokumentuangličtina
    Krajina vydaniaČeská republika
    Heslá manažment znalostný * riadenie znalostí * tímy pracovné * vedomosti * kapitál ľudský
    AnotáciaZdieľanie znalostí medzi zamestnancami ako prostriedok zníženia rizika straty jedinečných znalostí, zvýšenia produktivity a kvality a lepšieho riešenia problémov. Stručné vysvetlenie pojmov: vedomosti, zdieľanie vedomostí, znalostný manažment a motivácia a ich vzájomné prepojenie medzi nimi. Opis výskumu zameraného na zistenie druhu motivácie nevyhnutnej pre zdieľanie znalostí. Stanovenie hypotéz, výsledky a odporúčania.
    Zväzky2019: 1-4