1. Názov Princíp nezávislého vzťahu ako jeden zo spôsobov zabránenia zneužitiu práva v daňovej oblasti
    Preklad názvuThe Arm´s Length Principle as one Way how to Prevent Abuse of Tax Law
    Autorské údajePeter Rakovský
    Autor Rakovský Peter
    Zdrojový dokument Acta Facultatis Iuridicae Universitatis Comenianae : vedecký časopis Právnickej fakulty. Roč. 37, č. 2 (2018), s. 253-262. - Bratislava : Univerzita Komenského v Bratislave, 2018. ISSN 1336-6912
    Heslá oceňovanie transferové * dane priame * právo medzinárodné * zaťaženie daňové * zdanenie dvojité * zdaňovanie medzinárodné
    AnotáciaSkutočnosť, že téma medzinárodného zdaňovania je dnes v odbornej verejnosti jednou z najdiskutovanejších, nemožno poprieť. Na odborných fórach Európskej únie a Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj je vyvíjaná obrovská aktivita v oblasti priamych daní, ktorých účelom je chrániť daňové príjmy štátov a zamedziť presuny ziskov do krajín s nižším daňovým zaťažením. Jednou z týchto oblastí je aj transferové oceňovanie ako imanentná súčasť už nie len medzinárodného práva, ktoré je postavené na princípe nezávislého vzťahu.
    Zväzky2018: 1-2

Názov súboruVeľkosťTyp prístupu