1. Názov Moderný systém odmeňovania riadiacich pracovníkov založený na koncepcii ekonomickej pridanej hodnoty
    Preklad názvuModern system of remuneration of managers based on the concept of economic value added
    Autorské údajeZuzana Závarská
    Autor Závarská Zuzana Prešovská univerzita v Prešove, Fakulta manažmentu
    Zdrojový dokument Manažment v teórii a praxi : online odborný časopis o nových trendoch v manažmente. Roč. 7, č. 3 (2011), s. 49-58. - Košice : Katedra manažmentu PHF EU, 2011. ISSN 1336-7137 Obr., tab.
    PoznámkyPopis urobený: 26. 1. 2012. - Res. angl. Bibliogr. odkazy. - Požaduje sa Microsoft Internet Explorer (Adobe Reader)
    Systematika 658.15 - Finančné hospodárstvo v podniku
    Heslá hodnota pridaná ekonomická * výkonnosť * odmeňovanie * zisk ekonomický * hodnota podniku
    AnotáciaSúčasné turbulencie v ekonomickom živote si vynucujú nové prístupy ku riadeniu podniku. Aj keď počiatky koncepcie ekonomického zisku siahajú do štyridsiatych rokov minulého storočia, do povedomia podnikateľskej obce sa táto koncepcia dostala až o takmer polstoročie, kedy globalizačné procesy ukázali aj svoju tienistú stránku. Koncepcia ekonomického zisku má svoje uplatnenie predovšetkým pri riadení finančnej výkonnosti a oceňovaní podniku. Využitie koncepcie ekonomickej pridanej hodnoty v systéme odmeňovania riadiacich pracovníkov a ich motivácie ku zvyšovaniu trhovej hodnoty podniku. Historické pozadie a podstata koncepcie ekonomického zisku. Analýza hlavných výhod, ale i úskalí modelov odmeňovania riadiacich pracovníkov založených na koncepcii ekonomickej pridanej hodnoty.
    URLftp://193.87.31.84/0146833/mtp3-2011.pdf ftp://193.87.31.84/0146833/mtp3-2011.pdf
    Čísla2011: 3